Hoşgeldiniz

HAKKIMDA

HAKKIMDA

Ali Kadir MUTLU;

1971 İstanbul doğumlu

Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi “Motorlu Araçlar Teknolojisi - Otomotiv Elektromekanikerliği” bölümü mezunu

Halen Anadolu Üniversitesi’nde “Bankacılık ve Sigortacılık” bölümünde ön lisans öğrenimim devam etmektedir.

1982 yılında başladığı meslek hayatına 1996 yılında Maslak Atatürk Oto Sanayi sitesinde Mutlucan Otomotiv adıyla açtığım iş yerimde devam ediyorum.

1998 yılından beri İstanbul Oto Sanatkârları Esnaf Odası’nın aktif üyesiyim. İstanbul Oto Sanatkârları Esnaf Odası’nda 2014-2018 Denetim Kurulu 2018 / 2022 Yönetim Kurulu Üyesiyim.

Dinamik ve gelişen otomotiv sektörüyle ilgili sürekli hizmet içi eğitim kapsamında usta Öğretici ve eğitimci olarak faaliyetlerime de devam etmekteyim. 

2006 yılından beri ve halen firmalara Teknik ve Endüstri Meslek Liseleri ile Mesleki Eğitim Merkezlerin'de mesleki teknik eğitim “danışmanlık” hizmeti vermekteyim.

2009 yılından beri ve halen İstanbul Merkez ve ilçelerinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki Eğitim Merkezlerinde İstanbul Oto Sanatkârları Esnaf Odası’nı temsilen “ teorik & pratik sınavlarda komisyonu üyeliği” yapmaktayım.

Meksa Vakfının Ekim 2014 den beri MYK - TÜRKAK ONAYLI MESLEKİ YETERLİLİK teki (motosiklet bakım onarımcısı seviye 4), (otomotiv mekanikçisi seviye 4), (otomotiv elektromekanikçisi seviye 5) teorik ve pratik sınav değerlendirici olarak görev yapmaktayım.

Egzoz Ustaları ve Egzoz Emisyoncular Derneğinde Eğitim Koordinatörlüğü Yapmaktayım.

Uzman Göcükçüler Derneği denetim kurulu üyesi.

Sektörün önde gelen yerli ve yabancı otomotiv firmaları ve yedek parça tedarikçilerine “danışmanlık” ve “denetmenlik” hizmeti vermekteyim.

Motorlu ve motorsuz kara taşıtları alanında MYK Mesleki yeterlilik sınavları yapan firmalara teknik danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Firmalara Mutlucan Otomotiv Akademi Eğitim ve Danışmanlık'ta motorlu kara taşıtları Teorik ve pratik sınavlarına hizmet vermekteyim.

Mesleki yeterlilik sınavları yapan firmalara soru bankası ve teknik yazılım hizmeti vermekteyim.

Halen oto yedek parça, elektromekanik, bakım onarım, diagnostik arıza teşhisi, fren sistemleri, hasar tespiti, hasar onarım sonrası kontroller, araç kıymetlendirme meslek dallarında otomotiv uzmanı olarak İstanbul Adliye Mahkemeleri’nde ve Tüketici Hakem Heyetleri’nde de bilirkişilik yapmaktayım.

www.alikadirmutlu.com / akm@alikadirmutlu.com

Halen İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım mesleki yeterlilik Sınavları Yapmaktayım.

İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odası üyesi.

İstanbul Bilirkişiler Derneği üyesi

İstanbul Ceza & Hukuk mahkemeleri yeminli adli bilirkişi

İstanbul Ticaret Odası 54. Otomotiv Komitesi üyesi

Uzman Göçükçüler Derneği üyesi

Otomobil Servisleri Derneği üyesi

Egzoz Ustaları ve Egzoz Emisyoncular Derneği üyesi

HAKKIMDA

Ali Kadir Mutlu Copyright© 2018